Podsumowanie działań „Bezpieczne skrzyżowanie”.

 


Policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Mundurowi zwracali uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań. W akcji uczestniczyli również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, obsługujący specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta policjanci prowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. W tym czasie mundurowi obserwowali skrzyżowania oraz rejony miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych.

W akcji uczestniczyli również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, obsługujący specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia. Policjanci ujawnili łącznie 36 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, które dotyczyły zarówno przekraczania prędkości jak i niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Celem tego rodzaju działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń.