„Franz” z okazji Dnia Zakochanych w MCK Tychy.

 


Miejskie Centrum Kultury, ul. Boh. Warszawy 26 – 14 lutego 2018 r., godz. 19.00

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na kontynuację pokazów filmowych, które odbywają się w 2018 roku podczas cyklu spotkań „Kinofreelove”.

Tym razem zapraszamy na film z okazji dnia zakochanych. Kino francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona, to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro. Film zdobył aż 11 nominacji do Cezarów 2017 czyli francuskich odpowiedników Oscarów.

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia.

Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje.

Ozon, który najlepsze swoje dzieła stworzył przy współpracy z kobietami, odnajduje wspaniały talent w osobie Pauli Beer. Aktorka w roli Anny jest wprost oszałamiająca

Nagrodzony m.in. na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji
obraz François Ozona,
twórcy „Basenu” czy „8 kobiet”

W KINACH od 4 sierpnia 2017 ROKU

Reżyseria: François Ozon

Scenariusz: François Ozon, Philippe Piazzo

Zdjęcia: Pascal Marti

Muzyka: Philippe Rombi

Producenci: Francja, Niemcy

Gatunek: Dramat historyczny

Rok produkcji: 2016

Czas trwania: 113 min

„Franz” reż. François Ozon

Wstęp wolny!