Sparing : GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 0:0

 


Na inaugurację zimowych gier kontrolnych piłkarze GKS Tychy bezbramkowo zremisowali z ligowym przeciwnikiem, Puszczą Niepołomice. Debiuty w tyskim zespole zaliczyli nowi gracze: Konrad Jałocha, Edgar Bernhardt i Keon Daniel.

Dla tyszan, którzy w miniony czwartek rozpoczęli zimowe przygotowania do rundy wiosennej obecnego sezonu Nice 1 Ligi, był to pierwszy mecz sparingowy. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przystąpili do niego bez zmagających się z lekkimi urazami Macieja Mańki i Piotra Ćwielonga oraz przeziębionego Marka Igaza.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a po obu zespołach było widać, że są w początkowej fazie przygotowań. Trójkolorowi zagrozili bramce Puszczy m.in. po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Grzeszczyka. Kapitan GKS, powracający do składu po kontuzji, posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką.

Więcej sytuacji tyski zespół stworzył sobie po przerwie, a na boisku zameldowali się w większości młodzi zawodnicy. Najbliżej szczęścia w postaci zdobycia gola, była niespełna 16-letni Jan Biegański. Junior młodzieżowej drużyny GKS po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska dobrze złożył się do uderzenia piłki głową, jednak jego strzał instynktownie odbił golkiper Puszczy.

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 0:0

GKS Tychy: I połowa: Jałocha – Grzybek, Tanżyna, Bogusławski, Abramowicz – Nieśmiałowski, Matusiak, Bernhardt, Grzeszczyk, Zapolnik – Fidziukiewicz. II połowa: Jałocha (61. Dobroliński) – Kaczmarczyk, Biernat, Daniel, Grzybek – Łuszkiewicz, J. Piątek, Fortuna, Biegański, Kowalski – Rogalski. Trener Ryszard Tarasiewicz.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/