Keon Daniel nowym zawodnikiem GKS-u Tychy.

 


Z Ameryki Południowej do GKS Tychy. Keon Daniel został nowym zawodnikiem „Trójkolorowych”. Pomocnik podpisał kontrakt do końca sezonu 2017/18 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

„Kiki” to piłkarz doskonale znany na polskich boiskach. Najwięcej występów zanotował w barwach Miedzi Legnica. Jego trenerem był ówczesny trener GKS Tychy, Ryszard Tarasiewicz. Zawodnik z Trynidadu i Tobago ma za sobą również przygodę z Flotą Świnoujście. W sumie na zapleczu Ekstraklasy rozegrał 68 spotkań i zdobył dwie bramki.

– Jestem przekonany, że Keon będzie solidnym wzmocnieniem i zwiększy konkurencję w środku pola. To zawodnik o doskonałych warunkach fizycznych, ale przede wszystkim dysponujący dobrą techniką. Ma bardzo dobre długie podanie i doskonały  przegląd pola. To piłkarz, który w Miedzi Legnica współpracował z trenerem Tarasiewiczem i co pokazują statystyki cechował się bardzo dużym jego zaufaniem – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Nowy pomocnik GKS Tychy z Trynidadu i Tobago wyjechał jeszcze jako nastolatek. Przez sezon grał w drużynie z Portoryko, a następne trzy sezony spędził w MLS. Do  Philadelphii Union sprowadził go były trener Lechii Gdańsk, Piotr Nowak.
– Znam bardzo dobrze szkoleniowca GKS Tychy i cieszę się, że trener mi zaufał. Przez ostatnie miesiące przygotowywałem się indywidualnie. Spędziłem trochę czasu z moją rodziną. Już nie mogę doczekać się pierwszego występu w GKS Tychy  dodaje Keon Daniel, pomocnik GKS Tychy.
Keon pojawił się już na popołudniowym treningu GKS Tychy. Już niebawem opublikujemy obszerny wywiad z nowym pomocnikiem „Trójkolorowych”.

Źródło : http://gkstychy.info/pilka/