Bezpieczny weekend – „BOŻE NARODZENIE 2017”.

 


Jak co roku tyska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta. W tym okresie na głównych szlakach komunikacyjnych, a w szczególności w kierunku miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017″ rozpoczęła się w sobotę o godzinie 6.00 i potrwa do dnia 26.12.2017r. do godziny 22.00. Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po nich – w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji. Celem prowadzonych działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. Policjanci będą reagować na wykroczenia oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/