Wirtualne Derby Śląska na Stadionie Miejskim w Tychach.

 


Tyski Sport S.A. jest organizatorem pierwszego w Polsce turnieju dla zespołów z województwa śląskiego- „GKS Tychy FIFA CUP”. W zawodach weźmie udział osiem drużyn- Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej i gospodarz- GKS Tychy.

– Zaprosiliśmy wszystkie drużyny z województwa śląskiego od Ekstraklasy do drugiej ligi. Rywalizacja na wirtualnym boisku będzie doskonałą okazją do aktywizacji kibiców i integracji śląskich klubów. E-Sport to obszar, który ciągle się rozwija, dlatego wychodzimy z inicjatywą promocji śląskiej piłki wśród fanów gamingu. Po zakontraktowaniu e-zawodnika naturalnym krokiem jest dla nas organizacja turnieju– mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Turniej odbędzie się 9 grudnia na Stadionie Miejskim. Każdy zespół nominuje dwóch reprezentantów. W barwach GKS Tychy wystąpi Patryk „Paniol” Pańka i wyłoniony w eliminacjach kibic „Trójkolorowych”.

Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie Youtube. Turniej na żywo skomentuje jeden z najlepszych komentatorów sceny E-sportowej, Jarek „RDK” Radzio.

Więcej informacji na temat turnieju zostanie przedstawionych podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/