Sparing : GKS Tychy – PGE Orlik Opole 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Tyszanie w przedostatnim sparingu przed nadchodzącym sezonem pewnie pokonali PGE Orlik Opole 6:0. Z dobrej strony pokazał się Vladislav Gavryk, który zdobył jedną z bramek dla trójkolorowych. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się jeszcze Mateusz Bryk, Kamil Kalinowski, Patryk Kogut (dwie bramki) oraz Michael Cichy.

Wicemistrzowie swój przedostatni sparing przed sezonem rozpoczęli znakomicie i już w pierwszej tercji zrobili duży krok w stronę zwycięstwa. Zaledwie po trzech minutach sposób na bramkarza Orlika znalazł Mateusz Bryk, który strzałem spod bandy zaskoczył Michała Kielera. Pięć minut później trójkolorowi prowadzili już 2:0 za sprawą Kamila Kalinowskiego, a w końcówce pierwszej odsłony gola zdobył testowany Vladislav Gavryk.

Kolejna tercja zaowocowała w kolejne bramki dla trójkolorowych, ale mogło być ich znacznie więcej. Podopieczni trenera Gusowa wciąż mają ogromny problem ze swoją skutecznością. Strzelecką niemoc udało się jendak przełamać Patrykowi Kogutowi orz Michaelowi Cichemu.

Chociaż w ostatniej odsłonie padło najmniej bramek, bo tylko jedna to z całą pewnością było to najładniejsze trafienie w tym meczu. Patryk Kogut wykorzystał nieuwagę zawodników Orlika Opole grających w przewadze i ruszył z samotnym rajdem na bramkę rywali. Tyski napastnik pewnie wjechał między obrońców i w sytuacji sam na sam zaskoczył Michała Kielera ustanawiając wynik spotkania na 6:0.

GKS Tychy – PGE Orlik Opole 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
1:0 Mateusz Bryk – Jarosław Rzeszutko – Vladislav Gavryk(03:33)
2:0 Kamil Kalinowski – Radosław Galant (08:05)
3:0 Vladisav Gavryk – Kamil Górny (13:27)
4:0 Patryk Kogut – Mateusz Bepierszcz (33:12)
5:0 Michael Cichy – Alex Szczechura – Vladislav Gavryk (35:01)
6:0 Patryk Kogut – Michael Kolarz (48:00) 4/5

GKS Tychy: John Murray (Kamil Lewartowski) – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Vladislav Gavlik, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński – Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura; Radosław Galant, Kamil Kalinowski, Mateusz Bepierszcz – Kamil Górny, Ilya Kaznadzei; Kacper Guzik, Michael Cichy, Alex Szczechura – Marcin Horzelski, Michael Kolarz; Bartłomiej Jeziorski, Filip Komrski, Patryk Kogut.