Sparing : Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 0:0

W trzecim sparingu przed sezonem 2017/18 piłkarze GKS Tychy zremisowali z beniaminkiem Nice 1 Ligi Puszczą Niepołomice 0:0.

Tyszanie do meczu kontrolnego rozgrywanego na stadionie w Niepołomicach przystępowali bez truchtającego tylko wokół boiska niedawno pozyskanego Marcina Biernata oraz Łukasza Grzeszczyka, który powoli dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji jeszcze z minionego sezonu.

Pierwsza połowa meczu to optyczna przewaga Trójkolorowych, jednak obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji pod bramkami. W 8. minucie z próby dośrodkowania w szesnastkę gospodarzy, wyszło Dawidowi Błanikowi groźne uderzenie.

Po przerwie w składzie tyszan pojawił się testowany skrzydłowy – urodzony w 1998 roku Patryk Zych z Polonii Warszawa. Druga połowa obfitowała również w większą ilość strzałów i sytuacji, a w tyskim zespole uderzeń z dystansu próbowali Michał Fidziukiewicz, Wojciech Szumilas i Marcin Radzewicz. W każdym z nich brakowało niewiele, aby futbolówka wpadła do siatki.

W sparingowej grze swoją kolejną szansę dostała grupa młodych piłkarzy GKS, w tym m.in. niespełna 15-letni pomocnik Jan Biegański.

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 0:0

GKS Tychy: Igaz (46. Dobroliński) – Mańka (46. Grzybek), Tanżyna, Bogusławski, Szywacz – Błanik (46. Zych), Matusiak (84. Fortuna), Łuszkiewicz, Szumilas (80. Biegański), Ćwielong (69. Radzewicz) – Fidziukiewicz (89. Wróblewski). Trener Jurij Szatałow.