Kolejny medal dla tyskiego policjanta.

St. sierż Marek Chrapkiewicz, reprezentujący tyską komendę w XIV Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo, stanął na podium ze złotym medalem. Pierwsze miejsce wywalczył z przeciwnikami w kategorii wagowej do 81. To już kolejne osiągnięcia tyskiego policjanta, który swoją sportową pasje realizuje zdobywając kolejne medale.

W minionym tygodniu w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyły się XIV Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo, w których uczestniczył przedstawiciel tyskiej jednostki. St. sierż Marek Chrapkiewicz, na co dzień pełni służbę w Zespole d/s Przestępczości Nieletnich, stanął do sportowej rywalizacji z mundurowymi z innych jednostek. Zawodnicy reprezentowali: Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku Białej, Komendy Miejskie i Powiatowe Policji w: Bielsku Białej, Bytomiu, Cieszynie, Chorzowie, Gliwicach, Katowicach, Lublińcu, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Świętochłowicach, Tychach i Zabrzu. W rozgrywkach kategorii wagowej do 81 kg, tyski policjant był najlepszy. Pierwsze miejsce wywalczył w tzw. walce ,każdy z każdym” w tej kategorii. Rywali pokonał w walkach min. poprzez rzut przeciwnikiem na plecy, a także po zastosowaniu duszenia trójkątnego nogami.

To nie jedyne sukcesy mundurowego. W tym półroczu st. sierż Marek Chrapkiewicz wywalczył jeszcze dwa ważne dla niego medale:

-3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju- jitsu w wadze do 85kg , które odbyły się 8 kwietnia w Krakowie. Niestety przegrana w pół finale wykluczyła szanse udziału w Mistrzostwach Europy.

– 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorów Ju- jitsu w wadze do 85 kg, który odbył się 27 maja w Rybniku.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w realizacji sportowej pasji.