Festiwal Smaku w Tychach.

 


W poniedziałek, 5 czerwca, w Tychach rozpocznie się  pierwsza edycja Festiwalu Smaku. Przez pięć dni od poniedziałku do piątku (do 9 czerwca), tyskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania.

Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

„Najwyższy poziom kulinarny, różnorodność, kreatywność, świetna atmosfera, miła obsługa – to wszystkie cechy, które wyróżniają tyską scenę gastronomiczną. Festiwal Smaku będzie okazją by spróbować nowych dań w ulubionych restauracjach i kawiarniach lub poznać zupełnie nowe miejsca i przekonać się o ich wysokim poziomie” – tłumaczy Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Restauracje serwują festiwalowe menu w cenie 9 zł przystawka, 15 zł danie główne, 20 zł cały zestaw. Kawiarnie 5 zł napój, 7 zł deser a 10 zł kosztować będzie cały zestaw. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. – Już wkrótce dostępna będzie oficjalna lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – obiecuje Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych.

Wydarzenie odbyło się w przeszłości w Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Gliwicach oraz Bielsku-Białej i wszędzie odniosło wielki sukces.

Zapraszamy na oficjalną stronę www.Festiwal-Smaku.pl oraz Facebook www.facebook.com/festiwalsmakutychy

FESTIWALOWE RESTAURACJE I KAWIARNIE

1. W Międzyczasie – coffee&restaurant
2. Restauracja Huta Paprocka
3. Restauracja Joker
4. Zielony Smok
5. Restauracja La Cantina Tychy
6. Gospoda pod Kogutem
7. U Przewoźnika Restauracja Przyjęcia
8. Ristorante Osteria le Botti
9. Misz Masz
10. Grill Pub Tychy
11. słoik & kawa
12. Hotel Stara Poczta Tychy
13. Restauracja Kaya
14. Promenada / GRAMY
15. Ministerstwo Śledzia i Wódki – Tychy
16. Fastcoffee
17. Ale Tort – Pracownia Tortów Artystycznych