Festiwal Smaku – największe wydarzenie kulinarne już wkrótce w Tychach.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą edycję Festiwalu Smaku w Tychach, która odbędzie się w dniach od 5 do 9 czerwca 2017 r. Poznaj smaki Twojego miasta!

Przez pięć dni od poniedziałku do piątku, tyskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów. 

 

„Najwyższy poziom kulinarny, różnorodność, kreatywność, świetna atmosfera, miła obsługa – to wszystkie cechy, które wyróżniają tyską scenę gastronomiczną. Festiwal Smaku będzie okazją by spróbować nowych dań w ulubionych restauracjach i kawiarniach lub poznać zupełnie nowe miejsca i przekonać się o ich wysokim poziomie” – tłumaczy Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Restauracje serwują festiwalowe menu w cenie 9 zł przystawka, 15 zł danie główne, 20 zł cały zestaw. Kawiarnie 5 zł napój, 7 zł deser a 10 zł kosztować będzie cały zestaw. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. – Już wkrótce dostępna będzie oficjalna lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – obiecuje Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu.

Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych.

Wydarzenie odbyło się w przeszłości w Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Gliwicach oraz Bielsku-Białej i wszędzie odniosło wielki sukces.

 

Zapraszamy na oficjalną stronę www.Festiwal-Smaku.pl oraz Facebook www.facebook.com/festiwalsmakutychy