Policjanci minimalizują zagrożenie względem pieszych.

 


Policjanci tyskiej „drogówki” przeprowadzili w środę działania pod nazwą „Pieszy”. Mundurowi zwracali uwagę m.in. na zachowanie się pieszych oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po tyskich drogach. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 40 wykroczeń popełnionych przez pieszych i kierujących pojazdami silnikowymi.

Podczas wczorajszych działań mundurowi ujawnili 22 przypadki przechodzenia pieszych w miejscach niedozwolonych. Z kolei 18 kierujących pojazdami popełniło wykroczenie nieprawidłowo przejeżdżając przez przejście. Należy pamiętać, że zdarzenia drogowe z udziałem pieszego kończą się dla niego najczęściej najpoważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlatego apelujemy do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym.

W dalszym ciągu głównym powodem popełniania wykroczeń jest pośpiech. Pamiętajcie, żeby się nie spieszyć i nie wchodzić przed nadjeżdżający pojazd. Należy upewnić się, że samochód się zatrzymał. Życie to najcenniejszy dar jaki posiadamy dlatego – LEPIEJ STRACIĆ SEKUNDĘ W ŻYCIU, NIŻ ŻYCIE W SEKUNDĘ.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/