Wieczór autorski Bogdana Prejsa w Pasażu Kultury Andromeda.

 


20 maja o 17 Salon Słowa zaprasza na WIECZÓR AUTORSKI BOGDANA PREJSA – objawy pierwotne.

Bogdan Prejs, rocznik 1963, mieszka w Mikołowie. Dziennikarz (m. in. w latach 1992-2007 Echo i Dziennik Zachodni w Tychach, od kilku lat redaktor naczelny Gazety Mikołowskiej), poeta, prozaik.
Jego debiut poetycki przypada na rok 1984. Wydał kilka arkuszy oraz trzy tomiki: „sms do ludożerców” (2009), „ce ha” (2012) i „‚biernik” (2015), wszystkie nakładem Instytutu Mikołowskiego.
W ostatnich latach Jego wiersze zamieszczały m. in. Twórczość, Akcent, Lampa, Rita Baum, Bliza, FA art, Śląsk, eleWator i Wyspa.
Jesienią tego roku ukaże się zbiór „objawy pierwotne”. Bogdan Prejs jest także autorem dwóch książek o Tychach: „Dawno temu w Starych Tychach” oraz „Tyszanie nie z tej ziemi”, opublikował również
leksykon „Subkultury młodzieżowe, Bunt nie przemija” (trzy wydania).

„Objawy pierwotne” to motto Wieczoru, jednocześnie tytuł kolejnego tomu wierszy – czy to dowód na to, że z Prejsa poety nie uleciało to, co najważniejsze?
Tego spróbujemy się dowiedzieć, jak również usłyszeć o dziennikarskiej pracy, której efektem stały się dwie znakomite książki o Tychach, książki, na kartach, których Prejs zapisał, już niedotworzenia, dzieje ludzi i miejsc ważnych dla tyszan.
Na to wyjątkowe spotkanie zaprasza kuratorka projektu, prowadząca – Agata Cichy.


Źródło : http://umtychy.pl/