Tyski Rower – Wypożyczalnie rowerów – przydatne informacje.

 


Jak wypożyczyć rower.

Wystarczy podejść do terminala, nacisnąć przycisk „Wypożycz” i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie terminala. Rower zostanie automatycznie zwolniony z elektrozamka. Gdy rower jest zabezpieczony obejmą, należy ją rozpiąć otrzymanym 4 cyfrowym kodem. Kod pojawia się na terminalu przy wypożyczeniu roweru, a także w aplikacji mobilnej. Kod do obejmy można otrzymać również poprzez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta. Rower możesz wypożyczyć również za pomocą aplikacji mobilnej lub poprzez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta.

Jak zarejestrować się w systemie.

Należy wybrać opcję Rejestracja na stronie www.tyskirower.pl oraz wypełnić formularz rejestracyjny. W celu aktywacji konta należy dokonać opłaty inicjalnej w wysokości min. 10 zł. Jak tylko kwota wpłynie na konto – konto stanie się aktywne i umożliwi wypożyczanie rowerów. Pamiętaj, aby potwierdzić również link aktywacyjny, który został przesłany e-mailowo na adres podany przy rejestracji.

Jak zwrócić rower.

Wystarczy wprowadzić rower do elektrozamka. Jeśli chcesz upewnić się, że rower został poprawnie zwrócony w systemie możesz sprawdzić stan wynajmów w aplikacji mobilnej, poprzez stronę internetową lub kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta.

Ile kosztuje korzystanie z rowerów.

Wypożyczenie roweru do 15 minut jest bezpłatne. Wypożyczenie roweru do 1 godziny to koszt 1 zł. Wypożyczenie roweru do 2 godzin to 2 zł. Wypożyczenie roweru do 3 godzin to koszt 3 zł. Każda kolejna godzina to dodatkowo 4 zł.

Ile rowerów mogę wypożyczyć.

Na jedno konto wypożyczysz jednocześnie maksymalnie 4 rowery. Dla każdego roweru system osobno nalicza czas wypożyczenia, dlatego nie musisz oddawać wszystkich w tym samym momencie. W przypadku wypożyczeń niestandardowych, tj. wynajmy grupowe, prosimy o kontakt z adresem e-mailowym: grupowe@nextbike.pl.

 

Rowery nie są przystosowane do montowania fotelików dziecięcych, ani do przewożenia pasażerów.

W przypadku kradzieży roweru dokonanej podczas użytkowania, wypożyczający musi jak najszybciej powiadomić o tym Biuro Obsługi Klienta.


Źródło : https://tyskirower.pl/