Nice 1 liga : GKS Tychy – Znicz Pruszków 4:1

Piłkarze GKS Tychy w meczu 29. kolejki Nice 1 Ligi odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo, pokonując Znicza Pruszków 4:1 (1:0). Klasycznym hat-trickiem w drugiej połowie popisał się Jakub Świerczok.

Spotkanie rozpoczęło się od jasnego sygnału ze strony tyszan, którzy w pierwszej akcji stworzyli sobie bramkową sytuację. W polu karnym gości odnalazł się Świerczok, jednak jego strzał głową obronił jeszcze Piotr Misztal. Z kolei w 17. minucie po dograniu z prawej strony przez Jakuba Kowalskiego na 10. metrze od bramki Znicza Łukasz Grzeszczyk posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Worek z bramkami w tyskim zespole rozwiązał w 20. minucie Radosław Pruchnik. Doświadczony pomocnik przejął piłkę w szesnastce pruszkowian, minął przeciwnika i lekkim, ale mierzonym uderzeniem pokonał Misztala. Dla zawodnika wypożyczonego z Górnika Łęczna był to premierowy gol dla „Trójkolorowych”.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy miały miejsce kluczowe dla losów tego meczu wydarzenia. W 54. minucie po dużym zamieszaniu pod bramką GKS, akcja niemal natychmiast przeniosła się pod drugie pole karne, a kontratak gospodarzy minimalnym uderzeniem obok słupka zakończył Marcin Radzewicz. Sto dwadzieścia sekund później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Maksymilian Banaszewski, a podopieczni Jurija Szatałowa ponad pół godziny grali w liczebnej przewadze.

Dokładnie po godzinie spotkania na strzał zza pola karnego zdecydował się Świerczok, a piłka po mocnym i precyzyjnym uderzeniu wpadła po raz drugi do siatki. Napastnik GKS w kolejnych minutach tego pojedynku kontynuował swój popis strzelecki. „Świeży” pokonał Misztala w 68. i 85. minucie, kompletując tym samym klasycznego hat-tricka. Najskuteczniejszy piłkarz „Trójkolorowych” ma już na swoim koncie dziesięć ligowych trafień w obecnych rozgrywkach.

Podopiecznych Andrzeja Prawdy stać było jedynie na honorową bramkę, zdobytą w 90. minucie gry. Podanie z lewej strony wykorzystał Przemysław Kita, finalizując akcję Znicza z najbliższej odległości. Tyszanie zanotowali pewne zwycięstwo i dzięki temu coraz bardziej oddalają się od strefy spadkowej Nice 1 Ligi.

GKS Tychy – Znicz Pruszków 4:1 (1:0)