Mostostal wymienia murawę na Stadionie Miejskim.

 


Murawa na Stadionie Miejskim Tychy, jednej z aren mistrzostw Europy U-21, zostanie wymieniona. Prace rozpoczeły się już w piątek, po spotkaniu ze Zniczem Pruszków i zakończą przed kolejnym meczem z Wisłą Puławy.

– Przed nami najważniejsza impreza, jaką bez wątpienia będą czerwcowe mistrzostwa Europy U-21. Na Stadionie Miejskim w zaledwie dwa tygodnie zostaną rozegrane cztery spotkania oraz odbędzie się kilka treningów. Istniało duże prawdopodobieństwo, że nasze obecne boisko nie byłoby w stanie „udźwignąć” tak napiętego terminarza. Priorytetem jest murawa spełniająca wszystkie europejskie standardy, dlatego wspólnie z naszym partnerem, firmą Mostostal Warszawa podjęliśmy decyzję o jej wymianie – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Murawa zostanie wymieniona w ramach obowiązującej gwarancji. Za przeprowadzenie tej operacji będzie odpowiedzialny Mostostal Warszawa i Tyski Sport S.A.

– Mistrzostwa Europy U-21 to wydarzenie bez precedensu dla stadionu w Tychach. Ogromne obciążenie murawy, jakiego spodziewamy się w trakcie tej imprezy, wymaga spełnienia najwyższych standardów UEFA. Mimo, że jakość obecnego trawnika wydaje się bez zarzutu, wspólnie z Tyskim Sportem SA zdecydowaliśmy o wymianie murawy. Istnieje przecież duża szansa, że Polska drużyna rozegra tutaj mecz półfinałowy. Wierzymy, że zapewnienie odpowiedniego komfortu naszym zawodnikom doprowadzi biało-czerwonych do finału – dodaje Agata Falęcka, rzecznik prasowy Mostostal Warszawa.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/