IV liga : GKS II Tychy – Slavia Ruda Śląska 3:3

W meczu 28. kolejki IV ligi druga drużyna GKS Tychy zremisowała na własnym terenie ze Slavią Ruda Śląska 3:3 (2:1). Bramki dla GKS II strzelali Tomasz Górkiewicz z rzutu karnego, Dawid Błanik oraz Marcin Musiolik.

Tyskie rezerwy wzmocnione zawodnikami z kadry pierwszej drużyny GKS, prowadzenie objęły w 20. minucie. W polu karnym przyjezdnych faulowany był Błanik, a jedenastkę na bramkę zamienił Górkiewicz. Chwilę później prowadzenie „Trójkolorowych” podwyższył sam Błanik, który wykorzystał dobre dogranie Erika Törnrosa z prawej strony boiska. Kontaktowe trafienie dla gości padło jeszcze przed przerwą, a Konrada Zacharskiego uderzeniem głową po wrzutce z rzutu rożnego pokonał Jacek Wujec.

Tuż po przerwie mocnym i celnym uderzeniem z rzutu wolnego z odległości 30. metrów popisał się Jakub Zalewski, dzięki czemu drużyna Slavii doprowadziła rezultat do remisu. W 54. minucie po raz kolejny prowadzenie objęli podopieczni Tomasza Wolaka, a precyzyjnym strzałem trzeciego gola zdobył Musiolik. Punkt przyjezdnym w końcówce spotkania uratował Zalewski.

Najbliższe spotkanie tyszanie rozegrają w sobotę (29.04) o godzinie 11 z Polonią Poraj.

GKS II Tychy – Slavia Ruda Śląska 3:3 (2:1)