Wygrana tyskich Sokołów w Białymstoku.

W meczu 4. kolejki Topligi pomiędzy Lowlanders Białystok a Tychy Falcons doszło do sporej niespodzianki. Faworyzowani Ludzie z Nizin nie sprostali bowiem tyskim Sokołom i polegli na własnym obiekcie z beniaminkiem rozgrywek 17:20.

Beniaminek nie przyjechał do Białegostoku łapać doświadczenia, tylko jak równy z równym stanął do walki z faworytami. Choć pierwsza kwarta padła łupem gospodarzy, to odważna gra gości w końcu im się opłaciła. W połowie spotkania 17:13 wygrywali Lowlanders, ale wtedy znakomite akcje przeprowadzili gracze beniaminka, którzy wyszli na 3-punktowe prowadzenie. Kapitalne zawody w ekipie Falcons rozgrywał zwłaszcza Jacek Wróblewski – autor aż trzech przyłożeń.

Lowlanders Białystok – Tychy Falcon 17:20 (10:6, 7:7, 0:7, 0:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Bartłomiej Trubaj)
7:6 przyłożenie Jacka Wróblewskiego po 30-jardowej akcji po podaniu Shane’a Truelove’a
10:6 10-jardowe kopnięcie z pola Bartłomieja Trubaja

II kwarta
10:13 przyłożenie Jacka Wróblewskiego po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Richter)
17:13 przyłożenie Damiana Kołpaka po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Bartłomiej Trubaj)