Trzy medale tyskich zapaśniczek.

 


W sobotę w tyskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Śląska w zapasach w stylu wolnym dzieci i zapasach kobiet OPEN. Zawodniczki MOSM Tychy zapisały na swoim koncie trzy miejsca medalowe.

Wśród dzieci złoto zdobyła Julia Mentelska (kat. do 32 kg), a srebro padło łupem Sylwii Juźwik (kat. do 42 kg). Obie zawodniczki w tym roku będą obchodziły 12 urodziny.

Natomiast wśród kadetek złoto zdobyła Aleksandra Mentelska (kat. do 70 kg).

Zawody rozpoczęły się jednak od walk pokazowych, w których swoje premierowe walki stoczyli 9-latkowie z grupy naborowej prowadzonej przez trenera Grzegorza Milottę. MOSM Tychy reprezentowali: Nikola Mentelska, Tymon Wieczorek, Tomasz Prorok, Tomasz Kmieć oraz Konrad Kozik. Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie – gratulujemy!

– To było bardzo udana impreza – dodaje trener-koordynator sekcji zapaśniczej MOSM Tychy Marek Juźwik. – Pozytywnie o organizacji i poziomie zawodów wypowiadali się nie tylko przedstawiciele Śląskiego Związku Zapaśniczego, ale również członkowie śląskich drużyn, które po prostu lubią przyjeżdżać na zawody do Tychów. Rywalizacja toczyła się na dwóch matach, a w sumie w zawodach wzięło udział 89 zapaśniczek i zapaśników z siedmiu klubów z terenu województwa śląskiego.


Źródło : http://mosm.tychy.pl/