Pełna obsada w drugiej rundzie SMT 2017.

 


Po miesięcznej przerwie wraca rywalizacja o tytuł Samochodowego Mistrza Tychów. 9 kwietnia zawodnicy walczący o to miano spotkają się na torze testowym FIAT Chrysler Automobiles podczas drugiej rundy cyklu organizowanego przez Automobilklub Ziemi Tyskiej. Podobnie jak w przypadku poprzednich zawodów, także tym razem limit zgłoszeń wyczerpał się bardzo szybko. Wśród 80 zapisanych załóg nie zabraknie zawodników, którzy zwyciężyli w swoich klasach podczas pierwszej tegorocznej rundy SMT.

Sportowa rywalizacja na Torze Fiata rozegra się podczas trzech przejazdów odcinka o długości 3,5 km. Dla urozmaicenia zmagań organizatorzy zawodów zmienili trasę próby względem inauguracyjnej rundy sezonu. W niedzielę na obiekcie w Bieruniu kibice będą mogli zobaczyć zdecydowaną większość zawodników, którzy miesiąc temu byli najszybsi na Torze Fiata.

Na liście zgłoszeń są Łukasz Semik (zwycięzca klasy 1), Krzysztof Wadas (triumfator w klasie Cento), a także Grzegorz Ciombor (najszybszy w klasie 2) oraz Tomasz Mizera (zwycięzca klasy RWD). Prowadzenia w klasie 3 nie będzie bronił Michał Gruca, który nie zgłosił się do tej rundy. Szczególnie efektownie zapowiada się walka o prymat w klasie 4, do której zaliczane są najmocniejsze samochody napędzane na wszystkie koła, takie jak Mitsubishi Lancer czy Subaru Impreza. Start w drugiej rundzie SMT 2017 zaanonsowała cała pierwsza trójka tej kategorii z pierwszych zawodów sezonu, czyli Florian Mirski, Artur Kobiela, wracający do Subaru Impreza po jednorazowym starcie Audi A3 oraz Łukasz Kobiela, który z pewnością będzie chciał wygrać, po tym jak w pierwszej rundzie pechowe muśnięcie szykany kosztowało go zwycięstwo.

Wszystkich kibiców chętnych do obejrzenia rywalizacji zapraszamy w niedzielę, 9 kwietnia na tor testowy Fiat Chrysler Automobiles w Bieruniu. Wstęp na imprezę jest wolny. Podobnie jak w poprzednich sezonach, także i w tym roku Samochodowe Mistrzostwa Tychów mogą się odbyć dzięki wsparciu sponsorów i partnerów Automobilklubu Ziemi Tyskiej: Fiat Chrysler Automobiles Polska, Silesia Oil – AVIA, Inter Cars, dystrybutor żywic poliestrowych www.zywica.eu, Miasto Tychy, Info Graf, Time4, Super-Nowa.pl.


Źródło : http://rajdy24.pl/