Nice 1 liga : GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 2:1

W zaległym meczu 19. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy pokonali Sandecję Nowy Sącz 2:1 (1:1). Niezwykle ważne zwycięstwo tyskiej drużyny zapewniły bramki Łukasza Grzeszczyka i Macieja Mańki.

Niemal cała pierwsza połowa toczona była w spokojnym tempie, bez wielu sytuacji pod obiema bramkami. W 24. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska trafiło w pole karne GKS, gdzie strzałem głową Pawla Florka próbował pokonać Bartłomiej Dudzic, ale na szczęście dla tyszan futbolówka spadła na poprzeczkę.

Gdy wydawało się, że na przerwę GKS i Sandecja zejdą z bezbramkowym remisem, przyszedł doliczony czas pierwszej odsłony. Najpierw w szesnastce tyszan zdaniem arbitra faulował Seweryn Gancarczyk, a szansy z jedenastu metrów nie zmarnował Maciej Małkowski. Odpowiedź „Trójkolorowych” była natychmiastowa, a wyrównującego gola po błędzie defensora Sandecji zdobył były jej piłkarz, a obecnie kapitan GKS Grzeszczyk.

Jeszcze w pierwszym kwadransie drugiej odsłony meczu podopieczni Jurija Szatałowa objęli prowadzenie. Piłkę po faulu na Jakubie Świerczoku na 17. metrze przed bramką gości ustawił Grzeszczyk. Lider tyskiej drużyny trafił w poprzeczkę, jednak skuteczną dobitką popisał się Mańka.

Gospodarze dowieźli cenne zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego i dzięki temu przed kolejną serią Nice 1 Ligi awansowali na 15., barażowe miejsce w tabeli.

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)