GKS Tychy zagra ze Spójnią Stargard w ćwierćfinale play off 1 LM.

 


Ostatnia kolejka fazy zasadniczej trwającego sezonu dała odpowiedzi na ostatnie pytania, jakie pozostały przed 30. serią spotkań. Poznaliśmy pary play-off i play-out oraz zespoły, które już zakończyły sezon.

Już w piątek jasne stało się, że Legia Warszawa przystąpi do play-off z pierwszego miejsca w tabeli i spotka się w ćwierćfinale z Biofarmem Basket Poznań. Wczorajsza porażka Max Elektro Sokoła Łańcut nie zmieniła już pozycji w tabeli tego zespołu. Ekipa trenera Dariusza Kaszowskiego zagra o awans do półfinału z meritumkredyt Pogonią Prudnik z którą łańcucianie przegrali przed tygodniem w Prudniku. Pozostałe dwie pary ćwierćfinałowe to GTK Gliwice – Jamalex Polonia Leszno i GKS Tychy – Spójnia Stargard.

Znicz Basket Pruszków stanął na wysokości zadania i pokonał Kotwicę w Kołobrzegu. To zwycięstwo dawało pruszkowianom komfort w postaci zagwarantowania sobie 10. miejsca w tabeli, ale jak się okazało, w wyniku porażki KSK Noteci, nie było konieczne, aby utrzymać się w lidze bez konieczności gry w play-out. Ta z kolei czeka koszykarzy ACK UTH Rosy Radom, którzy zwyciężając w Łańcucie awansowali na 11. miejsce i w walce o ligowy byt zmierzą się z najgorszą w sezonie zasadniczym Eneą Astorią Bydgoszcz. Inowrocławianie ponownie zmierzą się z Zetkamą Doralem Nysą Kłodzko, której wczoraj ulegli na własnym parkiecie. Ostatnia, teoretycznie najbardziej wyrównana para, to SKK Siedlce – AZS AGH Kraków. Pierwsze mecze zarówno fazy play-off jak i play-out już w najbliższy weekend.

Ćwierćfinały I ligi (do 3 zwycięstw):

Legia Warszawa – Biofarm Basket Poznań
Max Elektro Sokół Łańcut – meritumkredyt Pogoń Prudnik
GTK Gliwice – Jamalex Polonia 1912 Leszno
GKS Tychy – Spójnia Stargard

Faza play-out (do 3 zwycięstw):

ACK UTH Rosa Radom – Enea Astoria Bydgoszcz
KSK Noteć Inowrocław – Zetkama Doral Nysa Kłodzko
SKK Siedlce – AZS AGH Kraków


Źródło : http://probasket.pl/