Czy dzisiaj hokeiści GKS Tychy sięgną po złoto ?

 


Już dzisiaj tyszanie staną przed pierwszą szansą bezpośredniego sięgnięcia po złote medale. W środę (29.03) na Stadionie Zimowym w Tychach odbędzie się piąty mecz finałowy, a tyscy hokeiści potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, żeby sięgnąć po Mistrzostwo Polski.

Sobotni mecz w Krakowie ułożył się totalnie nie po myśli tyszan, ale na szczęście w niedzielne popołudnie zdobywcy Pucharu Polski wyjechali na lód całkowicie odmienieni i pokonali gospodarzy 3:1. Również w rywalizacji play off tyszanie prowadzą 3:1 i jutro staną przed szansą wykonania ostatniego kroku w kierunku złota. Zawodnicy i kibice cały czas mają jednak w głowie ubiegły sezon, kiedy GKS prowadził z meczach 3:2 i również mógł zdobyć Mistrzostwo w Tychach, jednak hokeiści Cracovii byli w stanie odwrócić losy rywalizacji i ostatecznie wygrali w meczach 4:3 – Jesteśmy nauczeni zeszłym sezonem, że ostatni krok jest najtrudniejszy. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że przez te dwa dni przerwy całkowicie się wyłączamy – nie myślimy o rodzinie, biletach, innych rzeczach, a skupiamy się tylko i wyłącznie na odpoczynku oraz mentalnym przygotowaniu do tego bardzo ciężkiego meczu. Cracovia ma bardzo charakterny zespół, który tanio skóry nie sprzeda – mówi Marcin Kolusz.

Bilety na środowy pojedynek zostały wyprzedane, co oznacza, że bezpośrednio przed spotkaniem kasy będą nieczynne. Pulą wejściówek, które będą dystrybuowane jutro przed Stadionem Zimowym od godz. 17:00 dysponuje jeszcze Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy „Tyski Fan”. To oznacza, że podobnie jak wcześniejsze spotkania, piątą potyczkę obejrzy komplet publiczności. Również w Krakowie tyszanie mogli liczyć na doping kilkuset tyskich fanów – Bardzo pomogli nam w tym wszystkim kibice, którzy w trudnych momentach mocno nas wpierali i czuliśmy, że wszyscy jesteśmy jedną wielką drużyną – dodaje napastnik GKS Tychy. Dla tych, którzy nie będą mogli być na Stadionie Zimowym transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Dzięki uprzejmości MZUiM w czasie spotkania kibice będą mogli bezpłatnie korzystać z wielopoziomowego parkingu przy ul. Dąbrowskiego.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/