Bielska Liga Unihokeja : Saint Sinners Oświęcim – Miners Tychy 3:5

Od zwycięstwa nad obecnym mistrzem Bielskiej Ligi Unihokeja przygodę z nowym sezonem BALU rozpoczęli zawodnicy Miners Tychy. Na inaugurację Górnicy pokonali ekipę Saint Sinners Oświęcim 5:3.

Trudno było wskazać jednoznacznego faworyta tego pojedynku. Obie drużyny w tym roku mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Raz górą byli Górnicy, którzy pokonali „Świętych” 3:2 po rzutach karnych; raz natomiast nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali ulegając w finale poprzedniego sezonu BALU 5:3.

Tak też przebiegało to spotkanie – obfitowało w wiele strzałów oraz sytuacji bramkowych zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Od początku obie drużyny często atakowały bramkę rywali stwarzając sobie okazje strzeleckie. Pierwsi drogę do naszej bramki znaleźli jednak oświęcimianie, którzy już po kilku minutach meczu prowadzili w Luce Arenie 1:0.

Chłodne głowy i wola walki naszych zawodników pozwoliły nam jednak szybko doprowadzić do wyrównania po trafieniu Dominika Moskalewicza. Nasza radość nie trwała jednak długo. Po kilku kolejnych minutach fatalny błąd w obronie Górników wykorzystali oświęcimianie, którzy ponownie wyszli na prowadzenie.

Tym razem również odpowiedzieliśmy rywalom najlepiej jak potrafiliśmy – bramką wyrównującą, a po kilku chwilach również taką, która dawała nam prowadzenie. Długo utrzymywał się rezultat 3:2 dla Miners Tychy. Wydawało się, że dotrwamy w takim stanie do końca pierwszej tercji; chwila dekoncentracji w końcowych fragmentach pierwszej tercji skutkowała jednak tym, że na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 3:3.

W drugiej połowie w pełni przejęliśmy inicjatywę na parkiecie bielskiej Luce Areny. Choć nasi rywale niejednokrotnie próbowali zaskoczyć naszego bramkarza to Sebastian Ledwoń pozostał niepokonany w tej odsłonie spotkania. Dwa gole Jacka Jakubca pozwoliły nam natomiast uzyskać przewagę, której nie straciliśmy już do końca spotkania. Ostatecznie na inaugurację nowego sezonu Bielskiej Ligi Unihokeja pokonaliśmy „Świętych” 5:3

Kolejnym rywalem Górników w Bielskiej Lidze będzie drugi zespół Luce Bielsko-Biała, który w niedzielę pokonał Luce Bielsko-Biała I 5:3. Wcześniej jednak naszą formę sprawdzą zawodnicy czeskiego klubu 1. SC Bohumin 98.

Saint Sinners Oświęcim – Miners Tychy 3:5 (3:3)
Bramki dla Górników: Jakubiec x3 (asysty: Piechociński x2, Ledwoń), Moskalewicz x2 (Puto, Kopciński)

Miners Tychy: Sebastian Ledwoń – Krystian Mincer, Piotr Lubczyk, Dawid Puto; Dominik Moskalewicz, Krzysztof Piechociński, Jacek Jakubiec, Jacek Kopciński, Bartłomiej Stojanowski