Zmienić bieg historii.

Po raz szósty w historii Polskiej Hokej Ligi w finale spotkają się GKS Tychy oraz Comarch Cracovia. Historia działa na korzyść krakowian, którzy zawsze z tych starć wychodzili obronną ręką – Nie rozmyślamy nad tym co było w poprzednich latach, koncentrujemy się na tym co nas czeka – mówi Marcin Kolusz.

W tym sezonie w pojedynkach obu drużyn dominowali tyszanie, którzy wygrali sześć z siedmiu meczów, w tym jeden w finale Pucharu Polski. Krakowianie zwyciężyli tylko raz, w styczniu tego roku rezultatem 5:3 – Nie możemy brać pod uwagę statystyk z sezonu zasadniczego. Finały rządzą się  zupełnie innymi regułami, obie drużyny mają czystą kartę, zaczynamy od zera, także na pewno nie będziemy myśleć o tym, że mamy jakąś przewagę nad Cracovią – dodaje tyski napastnik.

W półfinałach obie drużyny w czterech meczach poradziły sobie ze swoimi przeciwnikami i przez ponad tydzień czekały na rozpoczęcie finałowej batalii – Przerwę wykorzystaliśmy przede wszystkim na pracę nad taktyką, przygotowanie się bezpośrednio pod Cracovię. To nie jest już moment na ciężką pracę – tłumaczy Krzysztof Majkowski  Osobiście nie jestem przekonany do tak długiej przerwy. W momencie kiedy obydwoje finalistów kończy szybko półfinały mogłoby odbywać się to na trochę innych zasadach. Kilka dni przerwy wybija zawodników z rytmu meczowego, ale nie ma co narzekać, w końcu to dotyczy obu zespołów.

Warto również przypomnieć, że drugi rok z rzędu stawka finału jest podwójna, bowiem Mistrz Polski w przyszłym sezonie ponownie będzie miał okazję zaprezentować się w Hokejowej Lidze Mistrzów – Na pewno jest to dodatkową motywacją dla zawodników, aczkolwiek nie myślimy teraz o tym. Priorytetem jest pokonanie Cracovii w finale i zdobycie Mistrzostwa. Jeżeli to się uda to później będziemy się cieszyli, że mamy możliwość zagrania w europejskich pucharach – dodaje drugi trener GKS Tychy.

Bilety na dwa pierwsze mecze finałowe zostały wyprzedane, co oznacza, że bezpośrednio przed spotkaniami kasy będą nieczynne. Bramy tyskiego Stadionu Zimowego zostaną otwarte na godzinę przed pierwszymi gwizdkami sędziów. Wszystkie spotkania będą transmitowane przez TVP Sport.