Uczennica z Tychów robi karmelowe cuda.

 


Ma wyjątkowe zdolności. Potrafi cukier zamienić w dzieło sztuki. Osiemnastoletnia Weronika Stec z Tychów wygrała wojewódzkie eliminacje młodych cukierników i będzie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskich zawodach, które odbędą się na początku kwietnia we Wrocławiu. Weronika pilnie przygotowuje się do słodkich zmagań

Weronika Stec, uczennica Zespołu Szkół nr 7 w Tychach jest najlepszym cukiernikiem w województwie śląskim. Zdolna osiemnastolatka będzie reprezentowała nas w ogólnopolskim konkursie, który odbędzie się we Wrocławiu na początku kwietniu.

Weronika przygotowuje się do konkursu pod czujnym okiem swojej nauczycielki i zarazem dyrektorki szkoły Joanny Żebrowskiej. Tematem zawodów będą motywy z dobranocek. Na konkurs wojewódzki Weronika upiekła tort ozdobiony karmelowymi makami.

To efekt inspiracji czeskimi dobranockami, bajką o Makowej Panience. Siedmiogodzinna żmudna praca zachwyciła jury. Po zakończeniu nauki Weronika chce zdobyć tytuł mistrza cukiernictwa i piec torty, chociaż sama ich nie jada. W przyszłości chciałaby mieć swoją cukiernię ze słodkościami. – Weronika będzie znakomitym cukiernikiem. Ma wyjątkowe zdolności manualne, zmysł artystyczny i dużą wyobraźnię – chwali swoją uczennicę dyrektorka szkoły. Trzymamy kciuki za naszą mistrzynię.


Źródło : http://www.fakt.pl/