Mecz o 3 miejsce PLHK : Atomówki GKS Tychy – Kojotki Naprzód Janów 3:2

W pierwszym meczu o 3 miejsce PLHK tyszanki pokonały Kojotki Naprzód Janów 3:2 robiąc pierwszy krok w kierunku zdobycia brązowego medalu.
Mecze z Kojotkami zawsze są zacięte i trzymające w napięciu do ostatnich sekund i tym razem też tak było.
Tyszanki do spotkania przystąpiły bardzo skoncentrowane i zmotywowane chcąc zrewanżować się rywalkom za przegraną walkę o brąz w ubiegłym sezonie.
Od początku spotkania na tafli było widać dużo walki głównie w środkowej części, sytuacji pod bramkami nie było zbyt wiele, tyszanki jednak jako pierwsze śmielej zaatakowały. W 10 minucie Sylwia Łaskawska wyjechała zza bramki
przed pole bramkowe i precyzyjnym strzałem wyprowadziła tyszanki na prowadzenie. Niestety w 16 minucie rywalki wyrównały.  W 19 minucie Katarzyna Frąckowiak wjechała w tercje Kojotek i precyzyjnym strzałem przy słupku wyprowadziła tyszanki na prowadzenie. Bramka do szatni dodatkowo zmotywowała Atomówki.
Tyszanki drugą tercję nie mogą zaliczyć do udanych. Rywalki nie mające nic do stracenia mocno zaatakowały a tyska obrona przeżywała trudne chwile.  W 33 minucie środkowa drugiego ataku  Paulina Kulas została rzucona na bramkę i nie dokończyła spotkania. W tej tercji Kojotki doprowadziły do remisu.
W trzeciej tercji tyszanki uporządkowały grę cierpliwie czekając na swoje okazje. Kluczowy moment spotkania miał miejsce w 53 minucie kiedy to na ławkę kar wędruje jedna z rywalek.  W 54 min Sylwia Łaskawska precyzyjnym strzałem z nadgarstka umieściła krążek w górnym lewym rogu bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i tyszanki w raz z kibicami mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa 3:2 w drodze o brąz.
Po meczu Paulina Kulas udała się do szpitala na szczegółowe badania. Na szczęście po prześwietleniu biodra okazało się, że to bardzo silne stłuczenie.
Atomówki GKS Tychy – Kojotki Naprzód Janów 3:2 (2:1,0:1, 1:0)
Bramki: Sylwia Łaskawska 2, Katarzyna Frąckowiak