Uwaga na mężczyznę z „jajami”.

 


Apelujemy o rozwagę i ostrożność w stosunku do mężczyzny, który oferuje mieszkańcom naszego miasta sprzedaż jajek po atrakcyjnych cenach. Tyscy policjanci odnotowali taki przypadek, w którym mężczyzna podstępem oszukał starszą kobietę, która straciła swoje oszczędności.

Regularnie przestrzegamy przed różnego rodzaju oszustwami. Na ich działalność najbardziej narażone są osoby starsze, które czasem nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, są łatwowierne i mają dobre serce. W związku z tym oszuści wykorzystują różne metody po to, by podstępem dostać się do mieszkania, a później okraść.

Policjanci odnotowali przypadek oszustwa, w którym mężczyzna, najpierw oferował starszej pani sprzedaż jajek po atrakcyjnej cenie, a później wykorzystując jej nieuwagę ukradł oszczędności.

Mężczyzna zaproponował kobiecie sprzedaż jajek na co przystała, po czym wyjęła 100 złotych z koperty. Oszust chciał rozmienić pieniądze, ponieważ nie miał drobnych, żeby wydać resztę. Zaproponował zatem, że pójdzie rozmienić pieniądze i wróci za chwilę. Mężczyzna wyszedł zostawiając jajka jednak już nie wrócił. Jak się okazało nie tylko zabrał 100 złotych, którymi kobieta chciała zapłacić ale i podstępem ukradł kopertę, w której miała blisko 8 tys. złotych.

Apelujemy o ostrożność w podobnych sytuacjach, by nie wpuszczać do domu obcych!

Zwracamy się z prośbą do każdego, kto jest w stanie przekazać nam informacje na temat tego mężczyzny, o kontakt z policjantami z tyskiej komendy. W przypadku, gdyby mężczyzna ten ponownie pojawił się na którymkolwiek z osiedli i jego zachowanie wydawałoby się dalece podejrzane prosimy o kontakt z dyżurnym naszej jednostki. Można dzwonić przez całą dobę wybierając numer telefonu 32 2356 255 lub alarmowy 997.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/