Luty na tyskich drogach.

 


W minionym miesiącu doszło do jednego wypadku drogowego oraz 91 kolizji. W zdarzeniach jedna osoba została ranna. Najczęściej przyczyną zdarzeń okazywało się niedostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

W lutym na tyskich drogach doszło do jednego wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Ponadto w minionym miesiącu doszło do 91 kolizji drogowych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych z winy kierowcy było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Najbardziej niebezpieczne w dalszym ciągu są takie zachowania kierowców jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych.

Przypominamy, że w trosce o bezpieczeństwo śląska drogówka wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzi akcję „Daj znak” skierowaną do kierowców i pieszych. Policjanci sugerują pieszym, by przed wejściem na przejście dali znać kierowcy, że chcą przejść poprzez wyciągnięcie ręki. Gest ten ma na celu zasygnalizowanie kierowcom, że pieszy wchodzi na jezdnię. Nie oznacza to jednak, że pieszy po wykonaniu tego gestu ma bez zastanowienia wejść na drogę nie upewniając się, czy istnieje taka możliwość.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/