Radosław Pruchnik wypożyczony do GKS Tychy.

 


Tuż przed końcem okna transferowego tyski klub dokonał poważnego wzmocnienia linii defensywnej. Nowym piłkarzem GKS został Radosław Pruchnik, wypożyczony do końca obecnego sezonu z Górnika Łęczna.

30-letni zawodnik swoją piłkarską karierę rozpoczynał w podwarszawskiej szkółce SEMP Ursynów, skąd trafił do Amiki Wronki. Jego pierwszym klubem, w którym występował na szczeblu centralnym był Tur Turek.

Rundę wiosenną sezonu 2009/10 spędził w pierwszoligowej wówczas Flocie Świnoujście, której barwy reprezentował również w kolejnych rozgrywkach. Latem 2011 roku podpisał kontrakt z ŁKS Łódź i 
w tym zespole zanotował swoje pierwsze występy na poziomie Ekstraklasy.

 To doświadczony zawodnik,  który ma na swoim koncie występy w Ekstraklasie. Radek jest piłkarzem uniwersalnym, może grać zarówno na pozycji defensywnego pomocnika, jak i obrońcy. Jestem przekonany, że będzie to solidne wzmocnienie GKS Tychy – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Kolejne dwa i pół roku piłkarz występujący zarówno na pozycji defensywnego pomocnika, jak i środkowego obrońcy grał w Arce Gdynia. W klubie znad morza był podstawowym graczem drużyny, dzięki czemu przed sezonem 2014/15 ponownie trafił na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce, wiążąc się kontraktem z Górnikiem Łęczna.

W zespole z Lubelszczyny zdecydowanie poprawił swój ekstraklasowy dorobek, bowiem dotychczas rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 58 spotkań.

 Naszym celem w tym okienku transferowym było zwiększenie konkurencji na każdej pozycji i ten cel na pewno udało się zrealizować – dodaje sternik tyskiego klubu.

Pruchnik będzie występował w tyskim zespole na zasadzie wypożyczenia z Górnika do 30 czerwca 2017 roku, w trójkolorowej koszulce z numerem 6.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/