Wielosekcyjność Polonii – Czyli powrót do korzeni!

 


Na początku lat 50tych, kiedy powstał pierwszy Klub Sportowy w nowym mieście „POLONIA”, głównym założeniem organizacji była promocja aktywności ruchowej wśród mieszkańców nowego miasta TYCHY.

Górniczy Klub Sportowy Polonia Tychy był wielosekcyjnym klubem, gdzie prym wiodła oczywiście piłka nożna.

W Polonii trenowali również lekkoatleci oraz siatkarze. Tyszanie w barwach Klubu grali w różne sporty i biegali. (więcej o historii Polonii)

Nasz Klub za główną misję działalności obrał sobie rozwój oraz wspieranie aktywności fizycznej wśród Kobiet. Jesteśmy jedynym Kobiecym Klubem Sportowym w Tychach i jest nam niezmiernie miło poinformować, że oprócz sekcji Piłki Nożnej, gdzie pod naszym skrzydłami gra Polonia GKS Tychy oraz Kobieca Akademia Piłki Nożnej ( więcej tutaj) nasz klub od 2017 prowadzi:

  • Sekcję Lekkoatletyczną
  • Sekcję Tańca Towarzyskiego

Sekcja Lekkoatletyczna.

We współpracy z Trenerem Bartkiem Cieślakiem (Natalia Cieślak trenuje piłkę w naszym Klubie) otworzyliśmy sekcję Lekkoatletyczną, która zrzesza w szczególności dzieci ze szkoły podstawowej nr 35 w Tychach.

Blisko 20 dziewczyn trenuje pod okiem trenera we wtorek oraz czwartek na sali gimnastycznej SP 35.

Sekcja jest wspierana przez grupę miłośników biegania RUNHOGS (zobacz więcej)

Jesteśmy bardzo ciekawi jak nasze Dziki będą się rozwijać i czekamy na następców Pana Witolda Bańki w naszych szeregach:)

Sekcja Tańca Towarzyskiego

Nie ma bardziej kobiecej strony sportu niż Taniec Towarzyski. W naszym Klubie  już 21 marca we wtorek o godz. 16:30 Otwieramy Sekcje Taneczną skierowaną dla dziewczyn z klas 4-6 Szkoły Podstawowej.

Grupa ta będzie pracować pod okiem Pani Instruktor Natalii Dziewulskiej, która od kilku lat jest tancerką sportowego tańca towarzyskiego, zrzeszoną w Polskim Towarzystwie Tanecznym, biorącą aktywny udział w ogólnopolskich turniejach tańca, wielokrotnie z wynikami na podium. Posiada dyplom instruktora tańca i uprawnienia pedagogiczne potrzebne do pracy z dziećmi.

Więcej informacji dotyczących zapisów do nowych sekcji oraz inne ważne informacje znajdować bedą państwo na bieżąco w zakładce Sekcja Taneczna oraz Sekcja LA na stronie www.poloniatychy.info


Źródło : http://poloniatychy.info/