Sparing : Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 2:2

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rundy rewanżowej I ligi, piłkarze GKS Tychy zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 2:2 (0:0). Bramki dla tyszan strzelali Jakub Świerczok i Remigiusz Szywacz.

Wynik spotkania rozgrywanego na głównej płycie Stadionu Ludowego w Sosnowcu otworzył już na początku drugiej połowy Świerczok. Skuteczny podczas zimowych sparingów GKS napastnik, pokonał Jakuba Szumskiego strzałem z dystansu, a piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od lewego słupka.

Gospodarze chwilę później stworzyli sobie trzy sytuacje, po których mogły paść kolejne gole. Najpierw jednak tyszan uratował słupek, później ponownie w polu karnym „Trójkolorowych” szarżował Martin Pribula, którego powstrzymał Paweł Florek, a niesygnalizowane uderzenie Tomasza Nowaka zatrzymało się na poprzeczce tyskiej bramki.

W 79. minucie gry do wyrównania doprowadził Pribula, który otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola od Sebastiana Dudka, minął próbującego interweniować Florka i posłał futbolówkę do pustej bramki. Kilka minut później na prowadzenie ponownie wyszli podopieczni Jurija Szatałowa, bowiem z kilka metrów celnym strzałem popisał się Szywacz.

Gdy wydawało się, że tyszanie wygrają sparingowe spotkanie, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia za zagranie ręką w szesnastce. Spokojnym uderzeniem Florka pokonał Dudek, ustalając tym samym rezultat meczu na 2:2.

W najbliższy piątek piłkarze GKS Tychy zainaugurują pierwszoligowe zmagania. W meczu 20. kolejki zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (godz. 20:45).

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 2:2 (0:0)