PHL : GKS Tychy z Cracovią o pierwsze miejsce.

 


GKS – Cracovia po raz szósty w tym sezonie Polskiej Hokej Ligi (plus jedno spotkanie w ramach Pucharu Polski). Czy właśnie piątkowe starcie okaże się najważniejszym meczem sezonu zasadniczego?

Tyszanie przez długi czas mieli patent na obecnych Mistrzów Polski. Świadczyć o tym może pięć zwycięstw pod rząd z ekipą Rudolfa Rohaczka. Ostatni pojedynek rozgrywany na tyskim lodowisku jednak wyraźnie nie wyszedł trójkolorowym i był początkiem słabszego okresu gry podopiecznych trenera Sejby. Tymczasem to co złe już za nami i GKS wraca na właściwe tory przed najważniejszą częścią sezonu.

Na chwilę obecną oba zespoły dzieli w tabeli Polskiej Hokej Ligi zaledwie jeden punkt. Pozycja lidera po sezonie zasadniczym jest więc wciąż otwartą sprawą. Jeżeli przyjmiemy, że obie drużyny do końca rundy będą wygrywać wszystkie swoje spotkania to właśnie piątkowy mecz w Krakowie okaże się kluczowy i zadecyduje o tym kto zgromadzi najwięcej punktów przed fazą play off.

Wraz z nowym rokiem do GKS powrócił Michael Kolarz, który na kilka miesięcy zamienił Tychy na Kraków. Będzie to jego pierwszy mecz przeciwko Cracovii po powrocie do piwnego miasta – Dla mnie to będzie szczególne spotkanie i na pewno będzie ciekawe. Jestem zadowolony, że wszystko tak się potoczyło i sprawa pierwszego miejsca w tabeli wciąż jest w naszych rękach. Teraz musimy wygrywać wszystkie mecze. Mam nadzieję, że okres słabszej gry jest już za nami i wszystko poukłada się po naszej myśli. Oczywiście chcemy zdobyć pierwsze miejsce, bo w razie finału z Cracovią będziemy mieli przewagę własnego lodu. Być może ponownie potrzeba będzie siedmiu spotkań do wyłonienia zwycięzcy i wtedy ostatni mecz będziemy mogli zagrać u siebie. Myśląc o mistrzostwie najważniejsze są play offy, gdzie musimy wygrać dwanaście razy, aby cieszyć się z tytułu – komentował czeski obrońca z polskim paszportem.

Stawka spotkania jest niezwykle wysoka. Oba zespoły są stawiane w roli faworytów w walce o tytuł Mistrza Polski. W obozie tyszan nikt nie narzeka na urazy. Do treningów powrócił Bartosz Ciura, który z powodu lekkiego skręcenia kostki pauzował podczas meczu z Orlikiem Opole. Trener Sejba będzie miał, więc do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. Do gry został również zatwierdzony nowy nabytek tyszan, czyli Andrei Makrov.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 20.15 w Krakowie. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/