1 LM : z Rosą Radom w kolejnym spotkaniu 1 ligi.

 


Z bardzo kapryśnym zespołem przyjdzie zmierzyć się GKS Tychy w najbliższą środę. Zespół z Radomia gra słabo jednak ma na rozkładzie zespoły z czołówki tabeli.

Rosa fatalnie rozpoczęła sezon. Dopiero w siódmej kolejce udało się zdobyć koszykarzom z Radomia pierwszy komplet punktów i to na własnym parkiecie z AZS AGH Kraków. Pod koniec października gra Rosy zdecydowanie się poprawiła, jednak jej efekty widać było tylko i wyłącznie we własnej hali. Radomianie mają patent na drużyny z czołówki tabeli, ponieważ poległy tam takie zespoły jak Spójnia Stargard czy lider Sokół Łańcut. Tyszanie wygrali swoje spotkanie w Radomiu pokonując gospodarzy 64:75 a najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Karol Szpyrka (14 pkt). Jak widać drużyna gra dosyć kapryśnie i nieprzewidywalnie. Jednak największą bolączką Rosy są mecze wyjazdowe. Zespół trenera Karola Gutkowskiego jeszcze ani razu w tym sezonie nie wywiózł kompletu punktów z obcego boiska. Miejmy nadzieję, że tyszanie będą niegościnni dla swojego przeciwnika i fatalna passa na wyjeździe potrwa dłużej. Obecnie Rosa zajmuje czternaste miejsce w tabeli notując 24 punkty. Tyszanie są na miejscu siódmym z dorobkiem 30 punktów. 

Początek środowego meczu w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 5 zł (jedynie dla pełnoletnich panów, reszta – wstęp wolny) będzie można kupić godzinę wcześniej.

Zapraszamy na kolejny domowy mecz sezonu 2016/17!


Źródło : http://gkstychy.info/kosz/