Pono i FU w Underground Pub.

 


PONO (Rafał Pono Poniedzielski)

Warszawski raper, współtwórca Zip Składu, TPWC oraz Zipery. Przygodę z twórczością rozpoczynał w 1997 r supportem przed legendarnym zespołem Run-D.M.C. W 2002 roku zadebiutował krążkiem „Hołd”. W 2006 roku wydał drugi longplay „Tak to widzę”. W tym samym roku założył wspólnie z Zofią Klepacką fundację HEYPRZYGODO, która pomaga uzdolnionym dzieciom z ubogich rodzin. W 2007 roku razem z Sokołem nagrał krążek „Teraz pieniądz w cenie”, płyta zyskała status złotej. Kolejnym projektem była wydana w 2008 r płyta „Ty Przecież Wiesz Co”.  Ostatnim projektem TPWC jest wydana w 2009 płyta Pono fest Sokół pt. „To prawdziwa wolność człowieka”. W lutym miała miejsce premiera trzeciej solowej płyty „Wizjoner”.

FU

Fu to nietuzinkowa postać polskiego hip-hopu, której z pewnością nie trzeba przedstawiać fanom. Ze scenąhip-hopową związany jest już od 13 lat. Jest członkiem między innymi legendarnego już Zip Składu, Zipery i wielu innych szanowanych w naszym kraju, a także poza jego granicami, ekip. Fu po raz pierwszy można było usłyszeć już w 1998 roku na płycie DJ-a 600V „Produkcja Hip Hop”. Od tego czasu nagrał już 11 studyjnych płyt, z czego 6 to jego albumy solowe. W tym czasie powstały chociażby takie hity jak „Paradox”, „Dystans”,”Czy Napewno”, „Raptowne realia”, „Rap Bizne$$”, „Uda’h Uda’h” feat Jamal czy pochodzące z płyty „Retrospekcje” wydanej w 2009 „Ekskluzywny nokaut” z gościnnym udziałem WWO i „Dość tego” z gościnnym udziałem Wozza (Afromental).

W maju 2010 nakładem PROSTO Label ukazał się mixtape Fu&DjElement „Projekt 30”, który jest promowany przez kawałek „Ukryty szept”.W 2011 roku wyszła dlugo 0czekiwana przez fanów Fu 6 płyta solowa Fu pt: „De Facto” wydana w najlepszej wytwórni muzycznej PROSTO.Singiel promujacy ten album nosi tytuł „De Facto” i „Permanentne Upojenie” i „Nie Zaprzeczysz Mi” feat Chada,Brahu.. Po dziewięciu latach Fu wraz z Olsenem postanowili reaktywować współprace i zrealizować materiał „Kameleon2”. Do tej produkcji zaprosili znanychproducentów, takich jak: MilionBeats, Dies, Kamilson, Sherlock, Fleczer,OSB czy debiutujący producent z Białegostoku BasenBeats. Płyta pod tytułem „Kameleon2” będzie utrzymana w stylu hardcore klasyce nie zabraknie również paru bangerowych bitów. Tak jak przy pierwszej płycie Kameleon chłopaki zadbali o dobry wybór gości, raperów z pierwszej półki.Pierwszy video singiel nosi tytuł „Rap Fanatyk” muzyka MilionBeats Następnie drugi singiel nazywa się „Stare Autorytety”.Fu aktualnie pracuje nad nową płytą solową”Definicja Istnienia”,której premiera jest planowa na 3 czerwca 2016 w wytwórni Prosto.


Źródło : http://www.kiwiportal.pl/