Eugen Zasavitchi nowym zawodnikiem GKS Tychy.

 


fot. Mateusz Długasiewicz – www.gkstychy.info

Eugen Zasavitchi został nowym zawodnikiem GKS Tychy. Reprezentant Mołdawii trafił do GKS na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z wicelidera litewskiej A Lyga.

Występujący na pozycji defensywnego pomocnik Eugen urodził się 24 listopada 1992. W ubiegłym sezonie był czołowym zawodnikiem Trakai. W sumie w litewskiej A Lyga rozegrał 63 spotkania, w których zdobył pięć bramek. Na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach Mołdawii oraz debiut w pierwszej kadrze. Eugen posiada również rumuński paszport

– Konsekwentnie wzmacniamy kadrę naszego zespołu. Zatrudnienie Eugena wpisuje się w naszą politykę transferową. Jest to zawodnik młody, ale  już z pewnym bagażem doświadczeń, także na arenie międzynarodowej. Występy w młodzieżowych reprezentacjach Mołdawii i powołania do kadry są dowodem, że jest to piłkarz o dużym potencjale. Jestem przekonany, że Eugen wniesie nową jakość do drużyny oraz spowoduje większą rywalizacje w linii pomocy- mówi GrzegorzBednarski, prezes Tyski Sport S.A.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Tychów. Macie piękny stadion i na pewno chce się tu rozwijać. Rozmawiałem z moimi klubowym kolegą Tadasem Labukasem, który występował w polskiej lidze. Tadas rekomendował mi grę w Polsce- dodaje Eugen Zasavitchi.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/