Ruszyły przygotowania do rundy wiosennej.

 


Piłkarze GKS Tychy w piątkowy poranek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej obecnego sezonu I ligi. Drużynie towarzyszyła mroźna aura, która nie przeszkodziła jednak w pierwszej jednostce treningowej na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim.

Miniony miesiąc tylko w teorii był wolny dla tyskich zawodników. Po zakończeniu wspólnych zajęć w 2016 roku każdy z nich otrzymał od sztabu szkoleniowego indywidualne rozpiski treningowe. Mimo kilkunastu stopni poniżej zera, wszyscy z radością rozpoczęli już dwumiesięczne przygotowania do rundy rewanżowej.

W pierwszych zajęciach „Trójkolorowych” uczestniczyła grupa najbardziej wyróżniających się graczy drugiej drużyny oraz zespołów młodzieżowych GKS: Mariusz Bojarski, Piotr Kokoszka, Nikolas Wróblewski, Kacper Piątek i Mateusz Duda. Trener Jurij Szatałow przyglądał się także dwójce zawodników, którzy jesienią występowali w Chrobrym Głogów – bramkarzowi Karolowi Szymańskiemu oraz pomocnikowi Dominikowi Kościelniakowi.

Z obecnej kadry pierwszoligowca zabrakło dzisiaj Stepana Hirskyiego. Ukraiński pomocnik obchodzi prawosławne święta Bożego Narodzenia, dlatego otrzymał kilka dni więcej wolnego. W Tychach pojawi się w przyszły wtorek.

W planie zimowych sparingów GKS doszły kolejne dwie gry kontrolne. W najbliższy czwartek 12 stycznia tyszanie zmierzą się w Uniejowie z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna (godz. 15:30), natomiast dwa dni później w Tychach lub Chełmku podejmą drugoligowy Rozwój Katowice (prawdopodobnie godz. 11:00).


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/