V edycja Orszaku Trzech Króli

 


6 stycznia 2017 r. ulicami naszego miasta przejdzie V Tyski Orszak Trzech Króli. Tego dnia Trzej Królowie poprowadzą wielobarwne orszaki do Betlejem. Monarchowie wyruszą w drogę konno i w lektyce.

Scenariusz Orszaku Trzech Króli w roku 2017 nawiązuje do prawd biblijnych o stworzeniu świata i o życiu pierwszych ludzi w raju. Wraz z Trzema Królami wyruszymy w drogę historii Stworzenia, Życia i Zbawienia Świata. Mędrcy, pasterze narodów będą poszukiwać Króla Stworzenia, przypatrując się Stworzeniu Świata, Życiu Człowieka w Raju. Zobaczą upadek pierwszych ludzi i odwieczne zmagania Dobra ze Złem, ujrzą Chóry Anielskie, które będą wychwalać dzieła Pańskie, przejdą przez Bramę Anielską, która zaprowadzi ich do Jezusa, Zbawiciela Świata, Narodzonego w Żłóbku, któremu towarzyszyć będą ubodzy pasterze wraz ze swoimi zwierzętami.
Jak zawsze na trasie Orszaku organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i nowości. Tradycyjnie przed kościołem św. Marii Magdaleny, gdzie startuje Orszak, będzie można oglądać mini-zoo.
Organizatorzy zachęcają do udziału w tych największych ulicznych jasełkach i do wspólnego śpiewania kolęd, zapewniają śpiewniki, korony i pamiątkowe naklejki dla wszystkich uczestników imprezy. Dla dzieci są przygotowane specjalne stroje orszakowe, stroje pasterskie i anielskie, które w tym roku zostaną wypożyczone przed orszakiem (bez zapisów) wszystkim dzieciom biorącym udział w Orszaku.
Wydawanie strojów i flag 6 stycznia br. od 11:00 w nowym Domu Parafialnym przy kościele św. Marii Magdaleny, o 12:00 Msza św., o 12:40 na Rynku formowanie orszaków i rozpoczęcie imprezy. Zakończenie Orszaku ok. godz. 14.00.

Źródło : http://umtychy.pl/