Innowacje w Wodnym Parku Tychy.

 


1. Rurociąg przesyłowy do biogazu łączący park wodny z oczyszczalnią, wykonany w technologii umożliwiającej wykrycie nieszczelności z dokładnością do 0,5 m.

2. Pełna samowystarczalność energetyczna oparta na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Wysokosprawna produkcja zielonego prądu i ciepła we własnej bioelektrociepłowni oraz chłodu w agregacie wody lodowej. Wśród wielu zrównoważonych rozwiązań wpływających na efektywność energetyczną wymienić można także odzysk ciepła z powietrza w centralach wentylacyjnych, odzysk ciepła z wód popłucznych i szarych ścieków czy membranę dachową przepuszczającą zdrowe promieniowanie słoneczne, która dodatkowo doświetli i dogrzeje obiekt.

3. Stworzenie w parku „Edukatorium” poświęconego tematyce wodnej (będzie przypominać Centrum Nauki Kopernik). Inne atrakcje parku to np. pierwszy w Polsce surfing pod dachem, zjeżdżalnia AquaLoop (zjeżdżający osiąga prędkość 65 km na godzinę), łaźnie piwne z własną warzelnią i tzw. Gra Interaktywna pełna wyzwań zręcznościowych i intelektualnych rozmieszczonych w różnych częściach obiektu.


Źródło : http://slaskie.naszemiasto.pl/