Świąteczne dekoracje tyskich rond.

 


rondo-swietaŚwiąteczne oświetlenie zmienia nasze miasto, nadając mu niepowtarzalny wygląd i tworząc wyjątkową atmosferę. Oprócz Wydziału Komunalnego, który głównie zajmuje się dekorowaniem tyskich ulic, placów i budynków, swój udział w przystrajaniu miasta ma także MZUiM. Chodzi o aranżację 14 rond.

W tym roku część rond ma wyglądać inaczej niż w latach ubiegłych. Nowością będą żywe choinki. Jedna z nich stanie u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej, czyli na rondzie Sublańskim, gdzie dotychczas ustawiana była czterometrowa świetlna choinka. Tym razem rozbłyśnie ona na rondzie św. Jadwigi. Tam dodatkowym akcentem mają być też dekoracyjne gwiazdki wbite w ziemię. Ponadto żywymi choinkami zostanie udekorowane nowo wybudowane rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej), a także rondo Olimpijskie.

Podobnie jak w minionych sezonach, na większości rond przystrojone zostaną rosnące tam krzewy i drzewa. Głównie zastosowane zostanie białe oświetlenie ledowe w tonacji ciepłej i zimnej, choć w niektórych punktach miasta można będzie podziwiać kolorowe lampki – w ten sposób ozdobiona zostanie duża choinka rosnąca u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej. . W tym roku nie może zabraknąć jednego z ciekawszych akcentów, czyli efektownych kul świetlnych. Zostaną one rozwieszone nad rondem Paprocańskim i będzie ich 20 sztuk. Kule ozdobią także rondo Dworcowe. Z kolei na rondzie Harcerskim rozbłysną stelaże przypominające fontanny.W tym sezonie świąteczne iluminacje rozbłysną początkiem grudnia. Na świetlne dekoracje skrzyżowań, które będzie zdobiło miasto do końca stycznia 2017 roku MZUiM przeznaczył około 100 tys. zł.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/