Rekord frekwencji na meczu U21 Polska – Niemcy ?

 


Wszystko wskazuje na to, że mecz towarzyski reprezentacji Polski do lat 21 z Niemcami w Tychach będzie rekordowy pod względem frekwencji. Na dzień przed tą prestiżową konfrontacją rozeszło się niemal 12 tysięcy wejściówek, a sprzedaż wciąż trwa.

W XXI wieku tylko raz zdarzyło się, by mecz polskiej kadry U21 obejrzała liczba widzów porównywalna do tej, jakiej możemy się już jutro spodziewać na tyskim stadionie. Potyczkę z Holandią w ramach eliminacji mistrzostw Europy, rozegraną w Kielcach w październiku 2009 roku, obserwowało z trybun dokładnie 10 750 widzów.

We wtorkowy wieczór rekord ten najprawdopodobniej pójdzie w zapomnienie. Na dobę przed testowym spotkaniem Polaków z rówieśnikami z Niemiec, najlepszą drużyną kwalifikacji do przyszłorocznego turnieju Mistrzostw Europy U-21 2017, dostępnych w sprzedaży pozostało zaledwie 3 tysiące biletów.

– W Tychach zapowiada nam się wielkie piłkarskie święto – przyznał Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21. – Zmierzymy się z bardzo wymagającym rywalem, którego cenimy i szanujemy. Mamy swój pomysł na ten mecz i zrobimy wszystko, aby zaprezentować się z Niemcami jak najlepiej. Liczymy na mocne wsparcie naszych kibiców – dodał szkoleniowiec.

Wtorkowy mecz to także test organizacyjny dla Tychów – jednego z miast gospodarzy mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, które w czerwcu przyszłego roku zostaną rozegrane na sześciu polskich stadionach. Kibice przyjeżdżający na stadion powinni pamiętać o zaplanowanych przez miejskie służby zmianach w organizacji ruchu, w tym o czasowym zamknięciu ulic w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu. Z uwagi na ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem wzmocniona zostanie także komunikacja publiczna.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl