Jaka przyszłość Lanci Ypsilon w Tychach ?

 


lancia-ypsilonPrzed kilkoma laty szef koncernu Fiata, Sergio Marchionne, poinformował świat, że Lancia zostanie wycofana ze wszystkich europejskich rynków poza włoskim. Wszystko wskazuje na to, że słowa Włocha na naszych oczach przybierają realnych kształtów. 

W ostatnich latach polska oferta Lancii została zredukowana do miejskiego Ypsilona. Obecnie na polskiej stornie tej marki nie działa już konfigurator. Potencjalni klienci mogą natomiast zapoznać się z ofertą aut pozostających u dilerów. Nie jest to przypadek. – Model ten będzie oferowany do końca marca 2017 roku. Oczywiście serwis dla posiadaczy samochodów marki Lancia będzie zapewniony – mówi Wirtualnej Polsce rzecznik prasowa Fiata Dorota Obłędowska. 

Jak ta sytuacja odbije się na kwestii produkcji tego modelu w Tychach? Polska fabryka jest jedyną, z taśm której zjeżdża mała Lancia. Jak się dowiedzieliśmy, plany na rok 2017 zakładają utrzymanie poziomu około 60 tys. sztuk. Czy o realne? Jak najbardziej, o ile nie zmienią się upodobania konsumentów w słonecznej Italii. Jak się okazuje, w październiku 2016 roku Lancia Ypsilon była we Włoszech drugim najbardziej popularnym modelem ze sprzedażą na poziomie 5,4 tys. sztuk. 


Źródło : http://moto.wp.pl/