60 razy dookoła Polski, czyli akcja pracowników Kompanii Piwowarskiej.

 


rowery-kp212 236 kilometrów – taki dystans pokonali łącznie pracownicy Kompanii Piwowarskiej podczas akcji Postaw na Ruch 2016. Tegoroczna edycja zaowocowała nie tylko zmniejszeniem emisji CO2 o tysiące ton i milionami spalonych kilokalorii. Miłośnicy sportu z KP już drugi rok z rzędu wsparli Kluby Niewidomych Rowerzystów z Poznania, Tychów i Białegostoku.

30 września zakończyło się sportowe wyzwanie, jakie podjęło 322 pracowników Kompanii Piwowarskiej. Polegało ono na aktywności fizycznej (w postaci jazdy na rowerze lub na rolkach, spaceru, biegu lub pływania kajakiem), a następnie rejestracji pokonanych odległości za pomocą specjalnej aplikacji. Na uczestników konkursu, którzy zaliczyli dystans 10, 100 i 1000 km, czekały odpowiednio – frotki, bidony z wkładem chłodzącym i pulsometry. Ponadto w tym roku pracownicy KP zorganizowali w Tychach (21 maja) oraz w Poznaniu (26 czerwca) charytatywne rajdy, podczas których jechali na swoich rowerach lub tandemach z cyklistami z klubów niewidomych, a przy okazji „wykręcali” kilometry na rzecz tych organizacji. Dzięki ich aktywnościom udało się przekazać darowizny o łącznej sumie 30 000 zł.

Postaw na Ruch 2016 jest kontynuacją akcji Postaw na Rower, którą Kompania Piwowarska realizowała w latach 2014-2015. W 2014 roku rowerzyści z KP, pokonując dystans 58 278 km, przyczynili się do posadzenia 3 tysięcy w Puszczy Knyszyńskiej. W roku 2015 oraz 2016 za zdobyte kilometry wsparli dwukrotnie łączną kwotą 30 tys. zł trzy kluby rowerowe: Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „RAZEM” w Poznaniu, Klub „DUET” działający przy Kole Polskiego Związku Niewidomych z siedzibą w Mikołowie k. Tychów oraz Stowarzyszenie „Pro Sanus” (Klub Turystyki Rowerowej „Eskapada”) w Białymstoku.


Źródło : http://www.gloswielkopolski.pl/