III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu dla PKM Tychy.

 


logopkmZ wielką przyjemnością informujemy, iż w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej za rok 2016 organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna i publikowanym na łamach Strefy Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach Sp. z o.o.  zajęło III miejsce.

W rankingu wyżej oceniono jedynie Metro Warszawskie Sp. z o.o., Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.

Tegoroczny ranking oceniał następujące elementy działalności: dane finansowe, wykorzystanie środków unijnych, struktura taborowa, liczba przewiezionych pasażerów oraz wielkość siatki połączeń, działalność promocyjna spółki, działalność na rzecz lokalnej społeczności, także inne elementy wpływające na działalność spółki.

Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli tak newralgicznych i ważnych w funkcjonowaniu lokalnych społeczności firm, jakimi są przedsiębiorstwa obsługujące transport publiczny.

Pierwsza 5 Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej za rok 2016:

1. Metro Warszawskie Sp. z o.o.

2. Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.

3. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach

4. Tramwaje Śląskie S.A.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o.

5. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.


Źródło : http://www.pkmtychy.pl/