Michał Sobolewski SOBOTA w Underground Pub.

 


michal-sobolewski-sobotaUnderground Pub, 10.11.2016 (czwartek), godz. 19:00

Michał Sobolewski szerzej znany pod pseudonimem SOBOTA to niezwykle uzdolniony i charyzmatyczny raper/MC. Jego fanpage na facebooku ma prawie milion fanów. Sobota koncertuje w całej Polsce, a teledyski mają wielomilionowe wyświetlenia. Każdy jego album otrzymał status Złotej Płyty nadany przez ZPAV. Jego ostatnia płyta „SOBOTA” uzyskała status platynowej i była na 2 miejscu najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Ta znakomita płyta przez 16 tygodni utrzymywała się w czołówce sprzedaży płyt w naszym kraju na liście OLIS.

W roku 1998 został członkiem undergroundowego składu Uquad-Squad, a w 1999 został przyjęty do cieszącego się ogromnym szacunkiem ówczesnych fanów hiphopowych zespołu SNUZ, mającego już na swoim koncie płytę „Razem” (wydaną nakładem SP Records). W tym samym roku SNUZ wraz z SOBOTĄ, pod szyldem wytwórni ESSA Sound/RRX wydał płytę „Towar to sprawdzony maksymalnie czysty”. Ważnym momentem w karierze SOBOTY był udział w nagraniu utworu i teledysku „Stoprocent” w roku 2007, na którym obok SOBOTY wystąpili: Peja, Gural, Borixon i Miodu. Teledysk z ilością ściągnięć przekraczającą 9.000.000 stał się niekoronowanym przebojem lata 2007 i był emitowany przez stację muzyczną 4FunTV.

W lutym 2009 SOBOTA wydał swój mixtape „Urodzony by przegrać, żyje by wygrać”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez słuchaczy. W październiku tego samego roku pod patronatem StoproRapwydał swoją pierwszą solową płytę pt. „Sobotaż”, która została uznana przez Hirka Wronę za najlepszą płytę2009 roku. Autorem oprawy muzycznej tego projektu jest Matheo – jeden z najzdolniejszych polskich producentów hip hopowych, mający na koncie wyprodukowanie przebojowych płyt Tedego, czy Gurala, orazwspółpracę ze znanymi raperami ze Stanów Zjednoczonych. 13 lutego odbyła się premiera Sobotażu Superedycji. Superedycja, oprócz samego albumu, zawiera dodatkową płytę na której został umieszczony teledysk STOPROCENT 2 – Sobota feat. Kool Savas, Gural, Wall-e, Rytmus, Bigz, jak również zestaw wszystkich utworów w wersjach acapella i instrumental. W kwietniu 2010 ukazał się drugi teledysk promującySobotaż pt. „Tańcz głupia”, sam utwór bez teledysku uzyskał ponad 5 000 000 obejrzeń na youtube. Teledyskibyły emitowane przez stacje muzyczne 4fun, oraz Rebel TV.

Rok 2011 to wydanie singla z nowej płyty „Do góry łeb – Sobota feat. chór Montu”, ten utwór został nagrany dla Michała Materli na XV galę KSW, którą to wygrał. Uczynił też z tego utworu, swoją piosenkę do wyjścia na ring (Mp3 ma ponad 6 000 000 oglądnięć na youtube).W marcu 2011 wyszedł pierwszy teledysk promujący drugą solową płytę SOBOTY pt. „Gorączka Sobotniej Nocy” pt. „Jesteś już mój, jesteś już moja”. Kawałek stał się hitem i w ciągu miesiąca przekroczył liczbę 1 000 000 ściągnięć na youtube. Drugi solowy album „Gorączka Sobotniej Nocy” miał premierę 8.10.2011

W 2013 roku miał premierę 3 album X PRZYKAZAŃ. To pierwszy tego typu projekt na skalę światową, jeśli chodzi o rap (5 miejsce na liście OLIS). Jest on bardzo kontrowersyjny w pozytywnym sensie. Wykorzystana została muzyka sakralna, artyści weszli do kościołów, nagrali organy i chóry i połączyli z hip hopem. Natomiast nie jest to płyta chrześcijańska. Jest to interpretacja X Przykazań pomnożona przez osobowość Soboty. Nie jest to grzeczny projekt, chociażby przez sam fakt wykorzystania kościołów i połączenia z ulicznym vibem. Każdy z teledysków promujących płytę ma ponad milion wyświetleń.