Jedenaście trafień na koniec: Polonia GKS – Wisła Skoczów 11:0.

11Piłkarki Polonii GKS Tychy pokonały ostatnią w tabeli Wisłę Skoczów aż 11-0 w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej. Najjaśniejszą gwiazdą meczu była niewątpliwie Wiktoria Nowak, która zdobyła 7 bramek.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, bo już w 43. sekundzie wynik po podaniu Jagody Wasiak otworzyła Klaudia Tobiczyk. Wykorzystała sporą przestrzeń na połowie rywalek i w sytuacji „sam na sam” z bramkarką nie dała jej szans. Drugiego gola zdobyła już Wiktoria Nowak, która po ominięciu bramkarki ze sporego kąta umieściła piłkę w siatce. Był to początek imponującej serii trafień, którą mimo chłodu i padającego deszczu podziwiała spora liczba osób, w tym Piotr Mrozek – koordynator sekcji młodzieżowej spółki Tyski Sport. Skrzydłowa Polonii, po indywidualnej akcji, sprytnym lobie i dokładnym wykończeniu, strzeliła kolejno swoją drugą, trzecią i czwartą bramkę w spotkaniu. Wynik dobrze odzwierciedlał przebieg boiskowych wydarzeń – tyszanki kompletnie zdominowały przeciwniczki. Tuż przed przerwą gola na 6-0 zdobyła Tobiczyk, wykorzystując świetne zagranie Doroty Hałatek.

Druga część meczu to dalszy ciąg popisu Polonii GKS i Wiktorii Nowak – w ciągu 3 minut padły 3 gole autorstwa najlepszej strzelczyni zespołu. To dało łącznie aż siedem historycznych bramek zdobytych w jednym spotkaniu. Nikomu nie udała się podobny wyczyn w pełne 80 minut, a co dopiero w 55! Wysokie prowadzenie dawało swobodę testowania nowych ustawień i wielu zmian w drużynie Polonii. Na boisku zameldowało się sześć zmienniczek, a na środku ataku znalazła się Agata Kowalska, nominalnie obrończyni. Doświadczenie z gry w napadzie zebrane przed laty zaowocowało dwoma trafieniami – jedną po samotnym rajdzie, a drugą po akcji Agaty Latusek.

20161106-plgks-wislaskocz1896lowTak wysokie zwycięstwo na koniec to wspaniały prezent dla kibiców i samych zawodniczek. Przed nimi zima, czyli czas spokojnego treningu i przygotowania do rundy wiosennej. Takie wyniki jak ten niedzielny pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość młodej drużyny Polonii GKS – średnia wieku kadry meczowej na spotkanie z Wisłą to nieco ponad 17 lat, z czego aż siedem zawodniczek w wieku 14 lat i młodszych oraz łącznie dziewięć strzelonych bramek przez czternastoletnią Nowak i rok młodszą Tobiczyk.

Na kolejne mecze zapraszamy już na wiosnę. Pierwszy mecz rundy rewanżowej Polonia GKS Rozegra w Mikołowie z miejscowym AKS.

— —

6 listopada 2016 r. godz. 14:00, stadion przy ul. Andersa

Polonia GKS Tychy – KKS Wisła Skoczów 11:0 (6:0)

1′ 39′ Tobiczyk, 13′ 16′ 25′ 37′ 45′ 46′ 47′ Nowak, 68′ 72′ Kowalska

Antkowiak – Wasiak (41′ Czechowska), Płoskonka (41′ Błaszczyk), Kowalska (c), Kopczyńska (55′ Pustelnik) – Nowak (55′ Latusek), Ogierman, Hachuła, Ciszewska (41′ Stolarczyk) – Tobiczyk (55′ Gos), Hałatek.