Zbliża się finałowa runda Mistrzostw Tychów 2016.

 


rajd-samochodowyW niedzielę 13 listopada na Torze Fiata odbędzie się ostatnia w tym roku, 7. runda Samochodowych Mistrzostw Tychów 2016 organizowanych przez Automobilklub Ziemi Tyskiej. Start imprezy o godzinie 11:15.

Lista została otwarta i można już wysyłać zgłoszenia. Regulamin uzupełniający znajduje się na stronie www.azt.tychy.pl w zakładce „Do pobrania”, a zgłaszać się można poprzez stronę www.rajdform.pl. Stawka w tym sezonie była bardzo wyrównana, przez co rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco. Tylko w jednej klasie znany jest mistrz sezonu 2016. W pozostałych klasach szansę na mistrzowskie tytułu i miejsca na podium ma jeszcze wiele załóg. Dla wyrównania szans odliczeniu podlegał będzie jeden, najsłabszy wynik w sezonie.

Aby uatrakcyjnić zawody organizator zaplanował taką konfigurację trasy, która jeszcze nie była wykorzystywana podczas tegorocznych imprez. Długość próby będzie wynosiła 3 km, a każda załoga będzie przejeżdżała ją trzykrotnie.

Pozostała do rozegrania ostatnia ruda, ale śmiało można powiedzieć, że ten rok był wyjątkowy dla cyklu Samochodowych Mistrzostw Tychów. Niemal na każdej rundzie lista zgłoszeń była zamykana przed czasem. We wszystkich klasach sklasyfikowano łącznie 170 załóg. Były załogi, które jeździły przez cały sezon i takie, które tylko raz próbowały swoich sił na torze Fiata.

Automobilklub Ziemi Tyskiej stara się aby zawody były ciągle atrakcyjne. Udało się przekonać Polski Związek Motorowy i OKSS przy Zarządzie Okręgowym PZM w Katowicach do dopisania Toru Fiata do torów okazjonalnych i dzięki temu długość próby nie musi być ograniczona do 2,5 km. Na przedostatnich zawodach pojawił się formularz zgłoszeniowy online, który od razu cieszył się ogromnym zainteresowaniem i który będzie cały czas rozwijany. Jeszcze przed ostatnimi zawodami w tym roku zostanie ogłoszona data i miejsce uroczystego zakończenia sezonu połączonego z wręczeniem pucharów.

Działalność Automobilklubu wspiera wiele firm i instytucji: Miasto Tychy, MOSIR Tychy, Tyski Sport, Time4, Super-Nowa, Rajdy24.pl, Fiat, FCA Poland, Silesia Oil producent środków smarowych i olejów AVIA, sklep internetowy www.zywica.eu, Ibudhaus, Extreme Masters, RCU, Proform, Widrymm, InfoGraf, Tech Car, PZM.


Źródło : http://rajdy24.pl/