Rozmowy o zdrowym odżywianiu.

 


rozmowy-o-zdrowiu-minW ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, Urząd Miasta organizuje we wtorek, 8 listopada w Pasażu Kultury Andromeda, kolejne spotkanie w cyklu „Rozmowy o zdrowiu”.

– To już trzecie spotkanie tego cyklu, w ramach którego chcemy umożliwić tyszanom wzięcie udziału w dyskusji z wybitnymi specjalistami z zakresu ochrony zdrowia – informuje zastępca prezydenta Tychów Daria Szczepańska, która jest inicjatorką i prowadzącą spotkania z lekarzami. – Po rozmowie z prof. Marianem Zembalą o chorobach serca i dr. Jarosławem Derejczykiem o problemach ludzi starszych, tym razem naszym gościem będzie prof. Barbara Zahorska-Markiewicz – zaprasza wiceprezydent Szczepańska.

Barbara Zahorska-Markiewicz jest byłym prezesem, a obecnie członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością i wybitną specjalistką właśnie w tej dziedzinie.
– Co prawda tytuł naszej rozmowy brzmi „Odżywianie źródłem zdrowia”, to na pewno będę chciała dotknąć tematu otyłości jako problemu społecznego – mówi Daria Szczepańska. – Otyłość jest źródłem wielu chorób cywilizacyjnych, więc nie można jej lekceważyć. Myślę zwłaszcza o otyłości u dzieci, które, co wiemy z badań, przybierają na wadze najbardziej w Europie – przekonuje.
Tychy współpracują z prof. Zahorską-Markiewicz nie po raz pierwszy. Kilkanaście lat temu ta specjalistka uczestniczyła w realizowanym w naszym mieście programie pn. „Odchudzanie kompleksowe”.
rozmowy-o-zdrowiu

Źródło : http://umtychy.pl/