Tychy: zmiany w organizacji ruchu w czasie Wszystkich Świętych.

 


znicz świeczkaW okresie świątecznym kierowcy w Tychach muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które dotyczą szczególnie dróg dojazdowych do nekropolii. Jak co roku urzędnicy zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej – do lokalnych cmentarzy będą kursowały dodatkowe linie autobusowe.

Zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone już w weekend. Na ulicy Nowokościelnej oraz na ulicy Kościelnej (do 2 listopada) obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Na parkingu przy cmentarzu centralnym (od strony ul. Oświęcimskiej) ustawione zostaną znaki informujące o miejscach zatrzymywania się i postoju taksówek.

Na ulicy Oświęcimskiej ustawiono znaki „zakazu zatrzymywania się” – nie dotyczy tylko autobusów MZK. Na tej samej ulicy (przed skrzyżowaniem z ulicą Bratków) ustawiono znaki „zakazu skrętu w lewo” oraz na wlocie do ulicy Bratków znak „nakaz jazdy w prawo za znakiem”.

Na ulicy Jaskrów w rejonie posesji nr 44 i 62 pojawił się znak „zakazu zatrzymywania się” (do 2 listopada). 1 listopada w momencie rozpoczęcia kierowania ruchem przez policję na skrzyżowaniu ulic: Katowickiej, Mikołowskiej i Oświęcimskiej sygnalizacja świetlna będzie wyłączona. Na ulicy Beskidzkiej i ulicy Goździków pojawią się tablice objazdowe kierujące do cmentarza komunalnego.

Dodatkowe autobusy

W celu ułatwienia dojazdu do lokalnych cmentarzy od wczoraj (30 października) do środy (2 listopada) kursują dodatkowe linie autobusowe. Do cmentarza na Wartogłowcu dodatkowe linie: CmA, CmB, CmC oraz linia CmD (do 2 listopada) na trasie łączącej tyski dworzec kolejowy i obydwa cmentarze, z obsługą wszystkich przystanków. Do cmentarza przy ul. Barwnej dodatkowa linia: CmE. Autobusy linii Cm A, Cm D i Cm E będą odjeżdżały z przystanku „Tychy Dworzec PKP” ze stanowiska nr 3.

Na liniach CmA, CmB, CmC, CmD, CmE obowiązują bilety jednorazowe i bilety okresowe MZK Tychy. W specjalnie oznakowanych samochodach będzie prowadzona sprzedaż biletów jednorazowych na przystankach: „Wartogłowiec Cmentarz” oraz „Barwna Cmentarz”.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Do 2 listopada, w rejonie cmentarzy będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Przystankiem początkowym i końcowym dla linii 2 i 254 będzie przystanek „Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będzie obsługiwany przystanek „Wartogłowiec Pętla”, „Wartogłowiec Szkoła”, „Wartogłowiec Beskidzka”.

Autobus linii 131 będzie kursował ulicą Czarną i Oświęcimską, z pominięciem przystanków: „Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Wartogłowiec Kościół”, „Wartogłowiec Szkoła”, „Wartogłowiec Pętla”.Do środy (2 listopada) ruch autobusu linii „W” na ulicy Kościelnej będzie się odbywał wyłącznie w kierunku Wygorzela. W kierunku centrum miasta autobus tej linii będzie kursować od przystanku „Jaroszowice Szkoła” do przystanku „Urbanowice” ulicami: Jaroszowicką, Mysłowicką, Oświęcimską.

1 listopada przystankiem początkowym i końcowym dla linii „L” będzie przystanek „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Skotnica”, „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Zwierzyniec Wiosenna”, „Tychy Zwierzyniec Działki”, „Tychy Czułów Katowicka”, „Tychy Czułów Narcyzów”.

1 listopada niezależnie od dodatkowych linii CmE i CmD, do cmentarza przy ul. Barwnej będzie można dojechać także autobusem linii 65, który będzie kursować według sobotniego rozkładu jazdy.


Źródło : http://slask.onet.pl/