Jurij Szatałow i Dietmar Brehmer poprowadzą GKS Tychy.

 


szatalow-jurijW Tychach potwierdzają, że środowy trening GKS-u Tychy ma poprowadzić nowy szkoleniowiec, a wszystko wskazuje na to, że będzie nim Jurij Szatałow.53-letni Szatałow to ciekawa postać. Urodził się w Tetiuche położonym w Kraju Nadmorskim – to najdalej wysunięta na południowy-wschód część Rosji. Drogą lądową do Tychów to około 10 tysięcy kilometrów!

Do Polski przyjechał na początku lat 90-tych. Na początku reprezentował Wartę Poznań, a następnie Amikę Wronki (przez sześć lat). Z Wielkopolskim klubem zdobył w 1998 roku Puchar Polski.

To właśnie we Wronkach Szatałow uczył się zawodu trenera. W swoim CV ma wiele klubów: Jagiellonię Białystok, Polonię Bytom, Cracovię, Zawiszę Bydgoszcz. Ostatnim klubem, który prowadził Rosjanin był Górnik Łęczna. 6 maja 2016 roku – po serii słabych spotkań – zrezygnował z pracy, a zastąpił go Andrzej Rybarski.

Szatałow przez wiele lat – w czasach ZSRR – reprezentował kluby z Ukrainy. Miał nawet obywatelstwo tego kraju (zrzekł się go), którego nie darzy wielkim szacunkiem.

– Źle mi się tam żyło, bo to bandycki kraj. Wie pan, jacy oni są? Jak Ukrainiec dostanie ciężarówkę jabłek, to zje jedno, resztę ponadgryza. Nie byłem i nigdy nie będę Ukraińcem. Nigdy w życiu – mówił dwa lata temu w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”.

Oby ta nie niechęć do Ukraińców nie położyła się cieniem na relacjach Szatałowa ze Stepanem Hirskyim, ukraińskim pomocnikiem GKS-u.

Asystentem Szatałowa zdaniem katowickiego Sportu będzie w Tychach Dietmar Brehmer, ostatnio szkoleniowiec ROW-u Rybnik.

 


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/